محل تبلیغات شما

کیش، شهری جذاب و توریستی در هرمزگان است. جزیره کیش در حدود ۹۰کیلومتر مربع، مساحت دارد. آب جزیره کیش، بیضی شکل و زیبا است و جزو آب‌های شیرین به شمار می‌رود. سابقه تاریخی شهر کیش به عصر هخامنشی می‌رسد. این شهر در ایران باستان، جزوی از کشور ایران محسوب می‌شد.

جاذبه‌های کیش

کیش  و تور کیش  در گذشته از مراکز تجاری ایران به شمار می‌رفت و از لحاظ صید مروارید و ماهی از اهمیت زیادی برخوردار بود. کیش جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد. دیدنی‌های کیش بسیار خاص و متنوع هستند. این جاذبه‌ها را تاریخ و معماری گرفته تا تفریح و سرگرمی و هیجانات مختلف را شامل می‌شود. اگر بخواهیم تقسیم بندی در این زمینه ارائه دهیم می‌توانیم شهر کیش را لحاظ تفریحی و معماری تاریخی مورد بررسی قرار دهیم.

بازارهای کیش

کیش شهری قدیمی است و از سابقه تاریخی زیادی برخوردار است. توریستی و تجاری بودن شهر کیش، سبب شده است که اهمیت این شهر بیشتر شود و مکان‌های تفریحی زیادی در آن ساخته شوند. از مکان‌های دیدنی کیش که برای گردشگران جذابیت زیادی دارد، بازار پردیس کیش است. بازار پردیس کیش از قدیمی‌ترین بازارهای جزیره کیش به شمار می‌رود. این بازار به سبک اروپایی و فرانسوی ساخته شده است. بازار کیش از دیدنی‌های مورد علاقه توریست‌ها محسوب می‌شود. بسیاری از گردشگران شهر کیش، سوغاتی‌های خود را از این بازار محبوب، خریداری می‌کنند.

اسکله‌های تفریحی کیش

مجموعه گردشگری مارینا از مکان‌های توریستی محبوب در شهر کیش است. اسکله زیبای این مجموعه، توریست‌های بسیاری را جذب خود می‌کند. در مجموعه گردشگری مارینا، امکانات زیادی برای تفریح، در نظر گرفته شده است. برای دیدن این مجموعه تفریحی کم‌نظیر و استفاده از امکانات تفریحی آن، برای تفریحاتی مانند جت اسکی، می‌توانید در تور کیش ثبت نام کنید و از سفر خود لذت ببرید.

اسکله تفریحی کیش یکی دیگر از مکان‌های جذاب شهر و جزیره کیش است. جنس اسکله تفریحی کیش از چوب است. مراکز تفریحی زیادی در کیش ساخته شده است. اسکله تفریحی کیش از امکانات زیادی برخوردار است و گردشگران برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل هستند. از جمله امکانات مورد نیاز گردشگران در این جزیره، برخورداری از رستوران، کافه و کلوپ‌ها و تفریحات دریایی است که توریست‌ها از آنها استفاده می‌برند. در اسکله تفریحی کیش، حیوانات دریایی دیده می‌شوند که گردشگران با دیدن آنها هیجان زده می‌شوند.

باغ وحش کیش

باغ وحش کیش از مکان‌های توریستی این شهر در تور ارزان کیش  است. این باغ وحش برای گردشگران جذابیت ویژه‌ای دارد. به این دلیل توریست‌ها به این مکان تفریحی در کیش می‌روند و از دیدن حیوانات در باغ وحش کیش، لذت می‌‌برند.

پلاژهای کیش

کسانی که تجربه سفر به کیش را دارند، لذت استفاده از پلاژهای جزیره کیش را درک می‌کنند. آب‌ کیش برای شنا مناسب هستند. پلاژهای کیش به طور جداگانه برای مردان و ن ساخته شده‌اند و امکانات فوق‌العاده‌ای برای ارائه به توریست‌ها دارند. اگر به کیش سفر کردید از امکانات پلاژهای جزیره استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش یکی از جاذبه‌های طبیعی و تفریحی شهر کیش است. در باغ پرندگان کیش، حدود ۶۰ نوع پرنده زندگی می‌کنند که از نزدیک قابل مشاهده هستند. طاووس، درنا و انواع پرندگان زیبای این باغ برای گردشگران از جذابیت فوق‌العاده‌‌ای برخوردار هستند. باغ پرندگان کیش در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد. از زمان های بسیار دور، نگهداری از پرندگان در این باغ زیبا، وجود داشته است. تنوع پرندگان در این باغ، جذابیت این مکان تفریحی را بیشتر کرده است.

شهر زیرزمینی کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش که به قنات کیش هم معروف است یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی و‌ گردشگری شهر کیش است. شهر زیرزمینی کیش، شهری باستانی است که برای توریست‌ها جذابیت زیادی دارد.

پایاب‌های کیش

پایاب‌های کیش از مکان‌های دیدنی تفریحی و تاریخی در شهر کیش هستند. قدمت این پایاب‌ها به حدود ۲هزار سال پیش می‌رسد. شاید وقتی این نوشته را بخوانید با خود بگویید پایاب چیست؟ پایاب‌ها، نوعی دهلیز هستند که روی سطح زمین قرار دارند و از شیب تندی برخوردار هستند. این پایاب‌ها با استفاده از چند پله به سطح آب می‌رسند. اگر این قصد را دارید که همه جاذبه‌های کیش را ببینید باید چند روزی وقت بگذارید و با حوصله تمامی دیدنی‌های آن را مشاهده کرده و لذت ببرید. 

شهر باستانی حریره

یکی از مشهورترین جاذبه‌های شهر کیش در تور کیش لحظه آخری ، که برای علاقمندان به تاریخ و معماری جذابیت زیادی دارد شهر باستانی حریره است. سابقه شهر باستانی حریره به دوره اسلامی می‌رسد. این شهر باستانی در کنار ساختمان ورزشی المپیک واقع شده است. اکنون ویرانه‌های این شهر تاریخی در کیش، باقی مانده‌اند.

کشتی یونانی

یکی از جاذبه‌های خاص شهر کیش که برای توریست‌ها هیجان‌انگیز است در گوشه‌ای از جزیره کیش در نزدیکی روستای باغو واقع شده است. این جاذبه تاریخی و خاص، کشتی یونانی به گل نشسته است. این جاذبه اکنون، جنبه تاریخی و تفریحی به خود گرفته است. توریست‌های شهر کیش، علاقه زیادی به کشتی یونانی دارند. کشتی یونانی در هنگام غروب آفتاب، تصویری خاص دارد. از این رو توریست‌ها، این مکان را جایی مناسب برای گرفتن عکس‌ می‌دانند.

منبع: 

https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2/364144-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B4


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Solivagant سایت تجهیزات پزشکی سایت بزرگ دی جی امید . RMJ24 به فروشگاه ایرانی بیا تو کالا خوش آمدید خاطرات یک فیلم بین عکاسی خبری عاشقی با چاشنی انتظار مجال تفکر چهله